Nowoczesne meble indyjskie w kolonialnym wydaniu.

Dodano: 24 mar 2021

Nowoczesne meble indyjskie w kolonialnym wydaniu.

kolekcja-neo-z-litego-drewna-palisandru-indyjskiego

Meble modernistyczne mają uniwersalne zastosowania we wszelkiego rodzaju aranżacjach. Ze względu na prostotę linii poszczególnych brył wpasują się praktycznie do każdego wnętrza. Styl kolonialny w kontekście mebli nowoczesnych, przejawia się minimalizmem w wykończeniu, postawieniem przede wszystkim na funkcjonalność konkretnych modeli.

Cechy charakterystyczne nowoczesnych mebli kolonialnych.

kolekcja-diamond-z-litego-drewna-palisandru-indyjskiegoOsoby szukające stylizowanych akcentów w postaci misternych rzeźbień, elementów metaloplastyki tudzież tak charakterystycznych dla meblarstwa indyjskiego tradycyjnych uchwytów nie znajdą wśród kolekcji mebli nowoczesnych odpowiednich brył dla siebie. Modernistyczne meble bowiem to przede wszystkim brak rzeźbień, cokołów i elementów frezowanych, brak uchwytów w szufladach i drzwiczkach w meblach skrzyniowych (takich jak komody kolonialne, szafki czy witryny), które zostały zastąpione przez wyżłobione w drewnie otwory umożliwiające otwieranie i zamykanie mebla.

Powiązania stylu modernistycznego z innymi nurtami w meblarstwie indyjskim.

kolekcja-loft-z-litego-drewna-mangoStyl modernistyczny w meblarstwie często przeplata się z nurtami industrialnymi, loftowymi, gdzie poszczególne bryły choć wyposażone w metalowe uchwyty, posiadają prostą linię połączoną z surowością wykończenia, co podobnie jak w przypadku mebli nowoczesnych jest sporym atutem w kontekście możliwości uniwersalnego dopasowania mebli loftowych do istniejących aranżacji.

Jakie wybarwienie wybrać?

kolekcja-modern-z-litego-drewna-palisandru-indyjskiegoW kontekście kolorystyki meble modernistyczne mogą być wybarwiane w dowolnej kolorystyce, ale najbardziej popularnymi odcieniami są jasny, miodowy odcień brązu, który doskonale uwypukla szlachetne usłojenie drzewa różanego oraz mahoń czyli ciemny brąz wpadający delikatnie w tony czerwieni – barwa, która podkreśla dostojność i elegancję mebli wykonanych ręcznie z litego drewna palisandru indyjskiego.

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się do naszego
newslettera

© 2021 Dobre Meble. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.