Odbiór przesyłki

TERMIN OCZEKIWANIA NA PACZKĘ

Kurier dostarcza przesyłki od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00. Należy także podać telefon kontaktowy dla kuriera. Kurier z reguły dostarcza paczkę do dwóch dni roboczych od dnia wysłania paczki np. jeżeli odbierze paczkę w poniedziałek, to we wtorek, albo w środę należy się go spodziewać, jeżeli odbierze w piątek, to w poniedziałek lub we wtorek należy się go spodziewać. Jeżeli życzą sobie Państwo śledzić swoją paczkę, należy zgłosić się w tej sprawie do sklepu DOBRE MEBLE po numer listu przewozowego i telefon firmy kurierskiej. Jeżeli wiedzą Państwo, że w nie każdy dzień mogą odebrać paczkę, należy poinformować sklep DOBRE MEBLE w które dni i jaki przedział godzinowy Państwu pasuje. Takie informacje przekazujemy bowiem do kuriera, aby uniknąć przekładania terminu odbioru. Kurier nie ma obowiązku wnoszenia paczki do domu klienta. Przy dużych i ciężkich paczkach klient musi zatroszczyć się o ludzi, którzy paczkę wniosą do domu.

ODBIÓR PRZESYŁKI

Należy sprawdzić zawartości paczki bezpośrednio przy odbiorze towaru! Jeżeli kurier nie zgodzi się na sprawdzenie paczki (np. z braku czasu) na potwierdzeniu odbioru należy napisać: „odbieram z zastrzeżeniem”. W razie wystąpienia zniszczeń należy poprosić kuriera o wypisanie protokołu szkody. Jeżeli po wydaniu paczki stwierdzą Państwo ubytek lub uszkodzenia nie dające się z zewnątrz zauważyć przy odbiorze, żądanie ustalenia stanu przesyłki winno być zgłoszone przewoźnikowi niezwłocznie po ujawnieniu się szkody, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki.

PROTOKÓŁ SZKODY

Protokół szkody powinien zawierać dokładne informacje odnośnie powstałych zniszczeń, w szczególności:

  • informacja o opakowaniu zewnętrznym -paleta, karton, kątowniki tekturowe, taśma zabezpieczająca karton, folia streach
  • zabezpieczenie towaru wewnątrz opakowania – folia bąbelkowa, kątowniki z pianki, profile styropianowe, folia streach, przekładki tekturowe, papier
  • uszkodzenia opakowania zewnętrznego – zgniecenie kartonu, uszkodzenie kątownika, podziurawienie kartonu, poluzowane taśmy zabezpieczające karton, rozerwana/odklejona taśma sklejająca karton
  • dokładny opis wszystkich uszkodzeń towaru!

Jeżeli kurier wypełni protokół w sposób odbiegający od stanu rzeczywistego należy poprosić o wypisanie nowego formularza!

Tylko poprawnie wypełniony PROTOKÓŁ SZKODY uprawnia do reklamacji towaru!

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się do naszego
newslettera

© 2021 Dobre Meble. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.