Kolorowe, rzeźbione indyjskie meble kolonialne z litego drewna mango jako alternatywa aranżacyjna przy urządzaniu domowych pomieszczeń.

Dodano: 13 lip 2022

meble kolonialne indyjskie lite drewno mango kolorowe przecieraneMeble kolonialne wielu osobom kojarzą się z klasyczną odsłoną meblarstwa indyjskiego pod postacią stosowania przy ręcznym wytwórstwie w hinduskich manufakturach zabiegów stolarskich takich jak frezowanie wieńców i tworzenie cokołów w przypadku mebli skrzyniowych (komody, witryny, regały, szafy) czy zastosowaniu toczonych nóg w stolikach kawowych. To tylko jedne z wielu procesów jakie mają miejsce w toku powstawania mebla w fabryce w Indiach.

meble kolonialne indyjskie lite drewno mango kolorowe przecieraneIstotny jest fakt, iż tworzenie mebli w tym rejonie świata ze względu na historyczne inklinacje stało się przez lata podatne na wpływ innych kultur, które z czasem zaczęły stanowić czynną inspirację przy tworzeniu kolejnych nurtów meblarskich. W ten sposób w Indiach zaczęły powstawać meble nowoczesne w stylu modernistycznym czy meble loftowe w stylu industrialnym, przy czym tradycyjna kultura rzemieślnicza nigdy nie odeszła od klasycystycznych korzeni, wzbogacając je kolejnymi akcentami nadającymi całym seriom mebli cech unikatowości.

meble-kolonialne-indyjskie-lite-drewno-mango-kolorowe-przecierane-rzezbioneW ten niebanalny sposób powstała kolekcja Holi – jak sama nazwa wskazuje jest to zestaw mebli inspirowanych tradycjnym hinduskim świętem radości, uśmiechu i kolorów. Kolory – w szczególności pastele z dominującą rolą barwy niebieskiej i zielonej są w kontekście omawianych mebli wartością kluczową dla ich unikatowości.

komoda-kolonialna-indyjska-z-rzezbieniami-z-litego-drewna-mangoMeble indyjskie z kolekcji Holi są bowiem ręcznie wytworzone z litego drewna mango, zdobione misternymi rzeźbieniami umiejscowionymi na frontach elementów poszczególnych brył takich jak drzwiczki w komodach, szafie, szafkach RTV czy wezgłowie i przynóże w przypadku łóżek. W toku produkcji meble są ręcznie malowane i przecierane naprzemiennie warstwami kolorowej farby w duchu stylistyki shabby chic, tak by finalnie powstał wizualny efekt nieszablonowości, gdyż ze względu na wspomniane powyżej ręczne wykonanie mebli nie ma dwóch takich samych egzemplarzy tego samego modelu mebla. Każdy z oczywistych względów różnić się będzie strukturą usłojenia ale w tym przypadku kluczową rolę odgrywa odpowiedni dobór i proporcja w trakcie wybarwiania powierzchni brył mebli.

konsola-kolonialna-indyjska-z-rzezbieniami-z-litego-drewna-mangoPrzechodząc do funkcjonalnej sfery mebli kolonialnych z kolekcji Holi, zwracając uwagę na cechy użytkowe poszczególnych brył wchodzących w jej skład, można śmiało stwierdzić, iż z wykorzystaniem omawianej serii mebli można z powodzeniem urządzić praktycznie każde pomieszczenie w domu: od salonu, przez sypialnię, jadalnię, przedpokój, na pokoju dziecięcym skończywszy.

komoda-tv-indyjska-szafka-pod-telewizor-przecierana-kolorowa-lite-drewno-mangoSalon to pomieszczenie, w którym przede wszystkim liczy się przestrzeń, więc podstawowymi bryłami jakie są rozważane w tym kontekście to poza tapicerowanymi meblami wypoczynkowymi – komoda RTV oraz stolik kawowy. Do jadalni z kolei idealnie wpisze się indyjski komplet obiadowy złożony z nierozkładanego stołu oraz 6 krzeseł, witryna oraz opcjonalnie komoda. Sypialnia to oczywiste miejsce na wstawienie łóżka, szafek nocnych, szafy, konsoli i lustra. 3 ostatnie z wymienionych elementów z powodzeniem można zastosować również na przedpokoju. Pokój dziecięcy zaś daje możliwość aranżowania wg własnego uznania, funkcjonalnych potrzeb i możliwości przestrzennych.

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami

Zapisz się do naszego
newslettera

© 2021 Dobre Meble. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
Email Quantity Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.